دوشنبه ٢٨ آبان ١٣٩٧ - 
1 2 3
 
منو اصلی
صفحه اصلي > خط مشی و اهداف 
 
 
 

 

 

خط‏ مشی کتابخانه دیجیتال

 

مجموعه‏های دیجیتال همانند مجموعه‏های سنتی، بر اساس رسالت و دامنه مشخصی شكل مي‏گيرند و همان‏هاست كه  مراحل و فعالیت‏های مجموعه‏سازی را هدایت می‏کنند. در این زمینه خط مشی‏ها  و  برنامه‏های کتابخانه و مهم‏تر از همه  نیازهای کاربران در مجموعه‏سازی دیجیتالی کتابخانه نقشي اساسی  دارند.

کتابخانه دیجیتال دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در واقع پورتال دسترسی به منابع الکترونیکی پزشکی معتبر و به‌روز است که یا از طریق کنسرسیوم وزارت بهداشت خریداری و در اختیار دانشگاه‏ها قرارداده می‏شود یا منابع رایگان معتبری است که از طریق وب قابل دسترسی است. این پورتال شامل خدماتی مانند لینک دسترسی به پایگاه‏های اطلاعاتی علمی، اخبار مربوط به فعالیت‏های انجام شده، پرسش از کتابدار و دیگر فعالیت‏های کتابخانه دیجیتال است.

 

خط‏ مشی دسترسی به کتابخانه دیجیتال

 

  • کلیه افراد جامعه دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی اعم از اساتید، دانشجویان و کارمندان در محیط دانشگاه می‌توانند از امکانات کتابخانه دیجیتال استفاده نمایند.
  • کلیه افراد جامعه دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی اعم از اساتید، دانشجویان و کارمندان می‏توانند در خارج دانشگاه از طریق VPNاز کلیه امکانات کتابخانه دیجیتال استفاده نمایند.
  • دسترسی به سایر منابع دیجیتال دانشگاه از جمله پایان‏نامه‌ها و طرح‏ها و مقالات پژوهشی به جهت رعایت حقوق مولفین فقط با حضور در محل کتابخانه و زیر نظر کتابدار مرجع امکان پذیر است. و کاربران اجازه پرینت کامل و یا کپی از فایل کامل این منابع را ندارند و تنها اجازه یادداشت برداری دارند.

 

پیوندهای مهم
 سامانه نوپا 

  سامانه منبع یاب

 سامانه علم سنجی

سامانه مجلات نامعتبر و جعلی 
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : diglib@sbmu.ac.ir

 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.